3896 Зачем Верховному Суду свыше полмиллиарда гривен сверху?

Зачем Верховному Суду свыше полмиллиарда гривен сверху?Зачем ВС свыше полмиллиарда гривен сверху?

Вероника ВОЛИК

Бюджет — вещь не идеальная, в нем всегда недостает средств на что-то важное. Для Верховного Суда не хватает денег на реконструкцию, ремонт и выплаты для судей высших специализированных и прежнего Верховного судов.

Нагадаємо, що у проекті державного бюджету на 2020 рік найвищій судовій інстанції передбачили 1,44 млрд грн. видатків за загальним фондом і ще 943 млн грн. — за спеціальним (див. «ЗіБ». — Прим. ред.). Проте «верховникам» цього виявилося замало, і під час останнього Пленуму вони затвердили окремою постановою №13 бюджетний запит на отримання додаткових коштів від держави. Загальна сума недофінансування, за розрахунками ВС, становить 595 млн грн.

Найбільше ресурсів потребують будівлі, які прийняв у спадщину ВС. На реконструкцію та реставрацію загалом «верховники» просять майже 510 млн грн. Пояснюється така сума тим, що правосуддя здійснюється не у пересічних будівлях, а в об’єктах культурної спадщини. Йдеться про приміщення цивільної та кримінальної касаційної інстанції на проспекті Повітрофлотському, 28.

Не грає на руку і сама природа: через зсуви ґрунту може постраждати незавершене будівництво «Комплекс адміністративних будівель Вищого господарського та Вищого адміністративного судів» на перетині б-ру Дружби Народів та вул.Старонаводницької у Печерському районі м.Києва.

Крім цього, на вул.П.Орлика, 4а потрібні вікна, а будівлі Касаційного адміністративного суду, що на вул. Московській, 8, необхідно утеплення фасадів та добудова ще одного поверху. Хоча не зрозуміло, чому в цьому приміщенні працювали майже 100 суддів Вищого адміністративного суду і не скаржилися, а тепер потрібні додаткові площі для значно меншого складу КАС.

Усе це влітає в копієчку, яка вимірюється мільйонами. Утім, є ще й людський фактор. Здебільшого він стосується 60 законників, які числяться за неліквідованими судами. Якщо все-таки у 2020 році в Україні залишиться єдиний Верховний Суд, він завинить попередникам суддівську винагороду. Загалом на зарплату та доплати до неї в додатковому порядку ВС просить 33 млн грн.

Читайте также:  Судью преследовали и угрожали убить

Не всі вони підуть у кишені суддів Верховного та вищих спецсудів. Частину коштів планують відкласти «про запас», приблизно для 5 суддів, які, можливо, захочуть піти у відставку. Наприклад, недавно Вища рада правосуддя задовольнила таку заяву Алли Лесько.

Прикметно, що, як зазначають у ВС, цим правом гіпотетично може скористатися більш як половина складу — 122 «верховники». До речі, чим не простий спосіб реалізувати ідею нової влади скоротити Суд удвічі? Щоправда, кожному, хто прийме таке рішення, необхідно виплатити вихідну допомогу.

Підсумовуючи запит на розширення бюджетних рамок, «верховники» попередили: якщо додаткових мільйонів не буде — судді, установи яких ліквідують, залишаться без грошей.

Зазначається також, що ВС розміщується у будівлях, які не відповідають належним умовам, деяким суддям навіть не вистачає кабінетів.

Звісно, капітальний ремонт та реконструкція — необхідні витрати. Не зрозуміло лише те, чому напередодні найвищий судовий орган обзавівся тренажерами та спортзалом, якщо йому бракує приміщень для здійснення правосуддя.  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

16 − три =

наверх